Një situatë paniku është parë para finales së madhe të “EURO 2020” në Londër. Disa tifozë që pretendohen që nuk kanë bileta për të parë këtë ndeshje në stadiumin “Wembley”, kanë tentuar të hynë në të duke kaluar pengesat e vendosur nga stafi organizues i lojës. Më poshtë pamjet qëMë tepër…

Italia mund t’i bëjë të gjitha Azzurri luan futboll sulmues të bazuar në posedim me tre mesfushorë të aftë teknikisht si Marco Verratti, Jorginho (truri i vërtetë i skuadrës) dhe Nicolò Barella që lëvizin vazhdimisht topin shpejt. Tre sulmuesit e tyre kombinohen mirë dhe gjithmonë mund të shënojnë gola tëMë tepër…

Roberto Mancini është shumë pranë shkrimit të historisë me Italinë, teksa do të përballet me Anglinë ditën e sotme, në stadiumin madhështor “Wembley”.   Italiani deklaroi se shpreson të fitojë një trofe me Italinë si trajner, pasi si lojtar nuk arriti asgjë. “Kjo finale është një nga çastet më tëMë tepër…

Argjentina është kampionia e re e Copa Americas. Skuadra e udhëhequr nga kapiten Lionel Messi në fushë, ia doli të triumfojē me rezultatin minimal 1-0 ndaj Brazilit në finalen e luajtur në “Marakana” dhe të ngrejë për herë të 15 në histori trofeun e Copa Americas. Edicioni i 47, qëMë tepër…

Sonte do të zhvillohet finalja e madhe në “Copa America”. Aty takohen Brazili me Argjentinën. Lionel Messi kërkon një sukses me kombëtaren, por një tjetër sukses e kërkon edhe Neymari. Sipas orës sonë lokale ndeshja zhvillohet në ora 2 pas mesnate. Në “Copa America”, kanë luajtur 10 kombëtare nga kontinentiMë tepër…