Qytetarët e Shqipërisë mund të udhëtojnë drejt Serbisë me kartë identiteti

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka njoftuar që prej ditës së djeshme ka hyrë…

ASh: LSDM mashtron edhe qytetarët edhe Lëvizjen Besa, grafa etnike nuk do të përfshihet në letërnjoftime

Nga partia opozitare Aleanca për Shqiptarët akuzojnë për mashtrim kryeministrin Zoran Zaev dhe Lëvizjen Besa. “Pas…

Votohet ligji, regjistrimi i popullsisë në Maqedoni do të bëhet në prill

Kuvendi miratoi propozim-ligjin për regjistrimin e popullsisë me 62 vota “për”, asnjë “kundër” dhe asnjë “të…

Mbi 69 milionë të shëruar nga Covid-19 në mbarë botën

Numri i të shëruarve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në mbarë botën ka tejkaluar shifrën 69…

Nuk mori pjesë në inaugurim, Donald Trump la një letër për Biden

Ish Presidenti Donald Trump respektoi traditën tre-dekadëshe të udhëheqësve amerikanë në largim, duke i lënë pasardhësit…

RMV:358 dënime për mosmbajtje të maskës

Gjatë 24 orëve të fundit (20/21.01.2021) në gjithë territorin e vendit MPB-ja ka regjistruar gjithsejtë 358…

Ministria e Shëndetësisë thotë se epidemia është stabilizuar

Në pajtim me raportet javore të Institutit për Shëndet Publik për muajin e kaluar, shënojmë stabilizim…

Maturantët e bojkotojnë mësimin, kërkojnë më pak lëndë në maturën shtetërore

Maturantët sot nuk u përfshinë në mësimin onlajn dhe në fillimin e gjysmëvjetorit të dytë të…

Gostivar:7 dënime për mosmbajtjen e maskës dhe 12 vendime të reja për izolim

Gjatë 24 orëve të kaluara, sipas statistikave të Sektorit për Punë të Brendshme Tetovë, në Gostivar,…

Reagime botërore pas inaugurimit të Presidentit Biden

Urimet erdhën nga e gjitë bota ndërsa zoti Joe Biden po betohej si presidenti i 46-të…

Share