Filipçe: Do të vlerësohet situata nëse ka nevojë për masa shtesë

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në konferencë për shtyp njoftoi se gjatë ditës së sotshme do…

Karakaçanov publikoi një listë të maqedonasve me nënshtetësi bullgare, përfshirë Nikolloskin, Milloshoskin, Bogojevskin

Mbi 120,000 qytetarë të Republikës së Maqedonisë së Veriut në cilësinë e shtetasve bullgarë do të…

Në fund të muajit priten sasi të mëdha të vaksinave

Në poliklinikën “Jane Sandanski” filloi dje vaksinimi me vaksinën ruse “Sputnik V”. Deri dje pasdite janë…

Taravari: Na pret pranverë interesante dhe dramatike politike

Sekretari gjeneral i ASH-së dhe Kryetari i Gostivarit Arben Taravari, sot në një deklaratë për “Utrinski…

“La Verita” publikoi letrat që Filipçe i ka dërguar kompanisë kineze për vaksinat

Gazeta italiane “La Verita” sot ka vazhduar t; publikojë detaje nga procesi i furnizimit me vaksina kineze…

Zaev në takim me Byrnes: SHBA shpreh mbështetje për luftën kundër korrupsionit

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, dje u takua me ambasadoren e Shteteve të Bashkuara…

RMV:Janë regjistruar 12 shkelje të orës policore

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë 24 orëve të fundit gjithsej 12 persona kanë…

Xhaferi kundër takimit të liderëve për zhbllokimin e Kuvendit

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut sot do të mbajë tri seanca plenare. Duke filluar…

RMV:913 raste të reja,16 viktima dhe 351 të shëruar nga Covid-19

Ministria e Shëndetësisë, informoi se në 24 orët e fundit, janë bërë 3.707 teste dhe konfirmohen…

Filloi vaksinimi me vaksinën ruse “Sputnik V” në Shkup dhe rivaksinimi me ‘Pfizer’

Prej sot në vend, fillon vaksinimi me vaksinën ruse “Sputnik V”. Vaksinimi do të zhvillohet në…

Share