RMV:395 dënime për mosmbajtjen e maskës

Gjatë 24 orëve të fundit në gjithë territorin e vendit Ministria për Punë të Brendshme (MPB)…

Bisedimet me Bullgarinë, institucionet nuk zbulojnë planin aksional

Mbetet e panjohur nëse kërkesat e Sofjes rreth çështjeve të identitetit maqedonas janë pjesë e propozim-planit…

Reisul Ulema hfz. Shaqir Fetahu priti në takim ambasadoren e SHBA në RMV, Kate Mary Byrnes

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shkup, ekselenca e saj Kate Mary Byrnes vizitoi…

RMV:520 të infektuar,12 viktima dhe 372 të shëruar nga Covid-19

Ministria e Shëndetësisë, informoi se në 24 orët e fundit, janë bërë 3023 teste dhe konfirmohen…

Nga 14 janari Serbia do të heqë testin PCR për qytetarët e Maqedonisë së Veriut

Nga dita e enjte, 14 janar, Republika e Serbisë do të heq testin e detyrueshëm PCR…

Kuvendi zgjodhi kryetarin dhe anëtarët e ri të KSHZ-së

Me 95 vota për dhe asnjë kundër, Kuvendi sot votoi përbërjen e re të Komisionit Shtetëror…

ASH-AA: A ishte Avokati i Popullit çmimi i mashtrimit?

Ish-kandidati i BDI-së për kryeministër, Naser Ziberi, është nominuar sot me propozim të së njëjtës parti…

E pranon analisti maqedonas: Shqiptarët mund të jenë mbi 40%, por ne i komandojmë, i kemi shërbëtorë

Në rrjetet sociale po vazhdojnë debatet rreth regjistrimit të popullsisë në Maqedoni, përfshirë edhe konstatimet e…

RMV:104 infektime të reja,13 viktima dhe 539 të shëruar nga Covid-19

Ministria e Shëndetësisë, informoi se në 24 orët e fundit, janë bërë 918 teste dhe konfirmohen…

Nga e mërkura pasdite borë, gjatë fundjavës shumë ftohtë

Moti sot është i vranët me reshje të shiut. Nga pasditja do të fillojë të fryjë…

Share