Facebook ndryshon kushtet e përdorimit

Komisioni Evropian njoftoi sot se Facebook ka ndryshuar kushtet e përdorimit, të cilat në mënyrë të…

Shenjat që tregojnë se trupi juaj është pushtuar nga helmet

Toksinat janë të pranishme kudo rreth nesh; në ajrin që thithim, ujin që pimë dhe ushqimin…

Soda bikarboni lufton infeksionet urinare më mirë se ilaçet

Nëse jeni një grua, shansi juaj për të pasur një infeksion urinar është i lartë. Disa…

Ura më e çuditshme në botë, ndodhet në Japoni

Eshima Ohashi është një ndër urat me konstruktin më të çuditshëm arkitektural, me vendndodhje në Japoni.…

Kjo recetë 15 minutëshe largon përgjithmonë qimet nga fytyra

Përbërësit: 1 filxhan mjaltë 1 filxhan miell tërshëre 1 filxhan lëng limoni Përgatitja: Përzini tre përbërësit…

Këto janë ushqimet që shkaktojnë fryerje në bark

Përderisa fryrja dhe gazrat e tepërta mund të jenë indikacion i ndonjë problemi më shëndet, në…

Personat që pinë rregullisht kafe, parandalojnë këtë lloj kanceri

Rreziku për tumorin më të shpeshtë pas menopauzës mund të zvogëlohet duke pirë kafe. Në hulumtimin…

Diabetikët duhet të konsumojnë domosdoshmërisht edhe këtë frut

Avokado është ndër frutat më të shëndetshëm në planet. Shumë herë është shkruar për vetitë e…

Ushqimet që pastrojnë mushkëritë, duhanpirësit t’i konsumojnë më shpesh

Mushkëritë luajnë një rol thelbësor në sistemin e frymëmarrjes. Ato marrin oksigjenin dhe filtrojnë jashtë organizmit…

Metoda për grim që do t’ju rinojë kur keni kaluar të 40-tat

Kur kaloni një moshë, rregullat e makeupit nuk janë më të njëjta dhe aplikimi nuk është…

Share