Rrush i thatë i zhytur në ujë, mësoni përfitimet

Rrushi i thatë është i pasur me vitamina, fibra, minerale. Ky frut i thatë është i…

Foshnjat e lindur me prerje cezariane kanë nivel më të ulët të ‘baktereve të mira’

Foshnjat e lindura përmes prerjes cezariane janë më të ngadalshëm për të pasur lloje të caktuara…

Rreziku që vjen nga pizhamet, syzet e diellit dhe takat e larta

Çfarë ndikimi kanë ato? Syzet e diellit Syzet e diellit nuk janë vetëm aksesorë trendi, por…

Studimi tregon, mjekra e burrave ka më shumë mikrobe se qimet e qenve

Mjekrra mund të mbajnë bakterie të mjaftueshme, dhe më shumë se qentë, siç pretendojnë shkencëtarët zviceranë.…

Si të zvogëloni rrezikun nga sulmi në tru

Sulmi në tru po paraqitet gjithnjë e më herët dhe në rrezik më të lartë janë…

Kur arkitektët bëjnë gjëra të çmendura, shtëpitë me pamje të çuditshme

Shumica e profileve të Instagramit janë të mbushura me foto që tregojnë gjëra të bukura, por…

Lajm i mirë për personat që pinë “çaj rusi”

Çaji më i shëndetshëm për ju është ai që dëshironi ta pini çdo ditë. Ky përkufizim…

Twitter ndryshon rregullat

Twitter ka ndryshuar rregullat e saj kur është fjala tek numri i ndjekësve që lejohet të…

Ushqimet që e stimulojnë mëlçinë t’i largojë toksinat më shpejt

Ditëve të sotme, ne jetojmë në një botë të mbushur me toksina të cilat e ngarkojnë…

Fruti që lufton kapsllëkun dhe çrregullimet në stomak

Kulumbria është një shkurre në formën e një druri të vogël që rritet deri në 5…

Share