Kosovë:701 raste të reja dhe 14 viktima nga Covid-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) ka njoftuar se të mërkurën në Kosovë janë regjistruar edhe…

Shqipëri:234 raste të reja dhe 5 viktima nga Covid-19

Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë kryer 2,862…

Kosovë:494 raste të reja dhe 12 viktima nga Covid-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) ka regjistruar të martën në Kosovë 12 viktima me koronavirus.…

Hiqen kufizimet në Serbi, Slloveni e Bosnje

Nga e hëna masat epidemike në Serbi, Slloveni dhe në Kantonin e Sarajevës në Bosnjë janë…

Kosovë:529 raste të reja dhe 12 viktima

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit…

Shqipëria lehtëson masat antiCOVID

Komiteti Teknik i Ekspertëve në Shqipëri ka vendosur lehtësimin e masave anti-Covid. Ministrja e Shëndetësisë së…

Mjekët në Kosovë hezitojnë ta marrin AstraZenecan?

Në Kosovë, në javën e parë të fillimit të imunizimit kundër koronavirusit, pak më shumë se…

Nga mbyllja e bizneseve, te mësimi online dhe testi PCR në kufi, hyjnë në fuqi masat shtrënguese në Kosovë

Në Kosovë të mërkurën kanë hyrë në fuqi masat e reja të kufizimit të vendosura nga…

Mbi 150 mijë të moshuar të vaksinuar në Shqipëri

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, dhe ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastriliu, janë deklaruar…

Kosovë:489 raste të reja dhe 8 viktima nga Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratorët private me…

Share