MPB:46 shkelje të orës policore, 611 dënime për mosmbajtje të maskave

Ministria e Punëve të Brendshme në Maqedoni njofton se ka vazhduar me aktivitetet për zbatimin e…

RMV:766 raste të reja,31 viktima dhe 1.118 të shëruar nga Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit, janë kryer 3,171 teste dhe 766 raste të reja të COVID-19…

Regjistrohet tërmet në Maqedoni

Në Maqedoninë e Veriut sot është regjistruar tërmet në lartësi prej 2.2 ballë të shkallës së…

36 shkelje të orës policore, 412 dënime për mosmbajtje të maskës mbrojtëse

Nga ora 20:00 e ditës së djeshme (19.04.2021) e deri më sot Ministria për Punë të…

Bekteshi: Në fund të majit mund të hapen restorantet për dasma

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi në Click Plus, tha se nga fundi i majit mund të…

Qeveria sot mban seancë, pritet të vendos për masat kufizuese

Qeveria e Maqedonisë së Veriut sot do të mbajë seancë, në të cilën do të shqyrtojë…

Mbërrijnë 10.530 vaksina Pfizer në Maqedoni

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni të Veriut ka njoftuar se dërgesa e parë e vaksinës “Pfizer”…

Shtetësia, opozita shqiptare po përgatit tekstin e ligjit

Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa po punojnë në përgatitjen e draftit të propozim-Ligjit për shtetësi. Teksti…

Mishi dhe prodhimet e mishit mund të shtrenjtohen deri në 40%

Mishi dhe prodhimet e mishit mund të shtrenjtohen deri në 40% pas Pashkëve. Industria e mishit…

Anketë e re në Maqedoni / Shumica e qytetarëve nuk kanë besim tek Qeveria LSDM-BDI-Besa

Gjithsej 42 për qind e qytetarëve kanë besim në Qeveri, ndërsa 56,5 për qind janë deklaruar…

Share