Krempite e parezistueshme: Kremoze dhe me shije të mrekullueshme, e duan të gjitha gjeneratat!

Ëmbëlsirë e shkrifët dhe të butë, me një shije shumë karakteristike Ju nevojiten kore të gatshme…

Kifle me arra: Recetë e cila bartet nga gjenerata në gjeneratë!

Recetë me shije të lehtë dhe butësi delikate Përbërësit: – 400 gramë miell;– 250 gramë margarinë;–…

13 ushqimet që s’duhen ruajtur në frigorifer

Të gjithë e ruajmë ushqimin në frigorifer, por jo çdo ushqim është i përshtatshëm për t’u…

Mashtrimi me vajin e ullirit, ja si ta dalloni nëse është origjinal dhe i pastër

Vaji i ullirit është padiskutim mbreti i tryezës dhe një prej ushqimeve më të rëndësishme të…

Shumë thjesht: Si të dalloni mjaltin e vërtetë nga ai me përzierës

Ju ka ndodhur të gjithëve që përpara se të blini një vazo me mjaltë, të keni…

Patëllxhanë i zi i mbushur

Përbërësit: 4 Patëllxhanë të zi, 2 qepë, 3 ose 4 domate, majdanoz, 4 thelpinj hudhre, kripë,…

Mos e mbani më shalqinin në frigorifer, ja përse

Që të jetë më i ftohtë dhe i shijshëm, secili prej jush e lë në frigorifer…

11 fakte rreth akullores

Shumica e njerëzve i duan akulloret dhe pëlqejnë t’i shijojnë ato gjatë verës së nxehtë. Por…

Kek me mollë, receta më e shpejtë dhe më e shëndetshme

Përbërësit 200 g gjalpë në temperaturë ambienti 140 g miell pa gluten 70 g niseshte 120…

Kek me mollë dhe marmalatë portokalli

Përbërësit 4-5 kokrra mollë, Cipa dhe lëngu i ½ limoni , 150 gr gjalpë, 10 lgj…

Share