Mënyra si të postoni foto në Instagram direkt nga kompjuteri

E keni vënë re që ndonjëherë përgatitja për postimet e Instagram-it, apo captions-at janë si punë…

A mbaron shpejt bateria e telefonit tuaj? Ja se kush e shpenzon më së shumti atë!

Shumica e përbërësve të telefonit tuaj konsumojnë energji të baterisë në një mënyrë apo në një…

Krijohet aplikacioni që parashikon se sa gjatë do të jetoni, ja si funksionon

Një aplikacion i ri synon të parashikojë jetëgjatësinë tuaj, si dhe rrezikun e sulmit në zemër…

Krijohet avioni me shpejtësi pesë herë më të madhe se ajo e zërit, arritja në SHBA për 90 minuta

Air Force One ka realizuar një avion supersonik, i cili pritet të dalë në treg në…

Facebook vendos kufizime për dërgimin e mesazheve në Messenger

Rrjeti më i madh social, Facebook ka ndërmarrë një tjetër veprim në përpjekje për të parandaluar…

Windows 10 rrezikon të “vrasë” SSD e kompjuterit tuaj

Një përditësim i ardhshëm i Windows 10 do të adresojë një prej problemeve kritike të sistemit…

Kujdes me instalimin e “Tik Tok” në telefon, çfarë kryen aplikacioni në fshehtësi

Aplikacioni kinez TikTok, ka shkelur politikat e Google, duke mbledhur të dhëna nga telefonat me sistem…

Japonia, nxjerr maskën inteligjente anti-virus në 8 gjuhë

Një maskë e sigurt kundër koronavirusit, e pajisur me një pajisje start-up, e specializuar në robotikë,…

Sulmi në Twitter, këta janë të famshit që u hakuan për mashtrim me bitcoin

Llogari të shumta të njerëzve të profilit të lartë në Twitter janë hakuar të mërkurën siç…

5 gabime të patolerueshme që i bëjmë të gjithë kur përdorim telefonin

Telefoni nuk është një mik i mirë i gjumit! Përveç gjumit, ai ju dëmton gjatë ditës…

Share