Pse duhet të hani një lugë mjaltë në mëngjes?

Ne jemi gjithmonë duke u përpjekur për të gjetur produktin e përsosur që mund të bëhet…

Zbuloni çfarë i ndodh organizmit nëse hani djath në mëngjes

Duke qenë se është një produkt që konsumohet gjërë, nuk është menduar gjatë se në cilin…

Keni probleme me gjumin? Gjithçka që iu duhet është ky çaj

I përgatitur me lëkura të thata argrumesh, mandarina, portokalle dhe limona. Nëse keni kaluar një ditë…

Vaksina kundër COVID-19/ A ka më shumë përfitime apo rreziqe?

Tre nga katër raste janë regjistruar në Shtetet e Bashkuara në kuadër të një studimi klinik.…

Cila vaksinë kundër COVID-19 është më e mira? Ekspertët shëndetësorë kanë një përgjigje interesante!

Ndërsa Shtetet e Bashkuara zhvillojnë fushatën e tyre të vaksinimit kundër COVID-19, që synon të vërë…

Hudhra dhe qepa, antibiotikë natyralë

Mjekësia farmaceutike me atë alternative me produkte natyrale është gjithnjë në “luftë”, për të prodhuar ilaçe…

Kujtesa dhe perimet që ndihmojnë në ruajtjen e saj

Një sallatë në ditë garanton rininë e trurit, thonë ekspertët sipas të cilëve, truri i njerëzve…

Në Ditën Botërore të Shëndetit, OBSh u bën thirrje shteteve të vendosin barazinë në qendër të rimëkëmbjes nga COVID-19

Organizata Botërore e Shëndetësisë në Ditën Botërore të Shëndetit u ka bërë thirrjeve qeverive të vendosin…

Markovski: Nëse dua të pushojmë mjekët duhet të mbyllemi për katër ose pesë ditë

“Për të analizuar nëse këto masa janë të vonuara, ne kemi nevojë për shumë më shumë…

Shenjat paralajmëruese të paradiabetit dhe problemet që shkaktohen nga kjo sëmundje

Sipas një studimi të National Kidney Foundation, njerëzit e prekur nga paradiabeti në shumicën e rasteve…

Share