Kualifikueset për Kupën e Botës, “Katar 2022”, nuk prodhuan surpriza, me skuadrat favorite që morën pikët e plota. Në Grupin I, Anglia nuk la asgjë përballë Andorrës, duke marrë suksesin e plotë. Chilëell shënoi në minutën e 17-të dhe për ta bërë më të thjeshtë për “Tre Luanët” mendoi Saka,Më tepër…

Kombëtarja e Gjermanisë pritet që gjatë ditës së diel, të zbarkojë në Shkup në prag të përballjes me Maqedoninë, në kuadër të eliminatorëve për Botërorin “Katar 2022”. Ndeshja do të zhvillohet më 11 tetor në stadiumin “Todor Proeski”, në të cilën ekspedita e Gjermanisë dhe futbollistët e saj, nuk doMë tepër…

Humbja nga Benfica ka ndikuar që Barcelona të mos e këtë të sigurt kualifikimin, derisa kjo ka ndikuar edhe në të ardhmen e Ronald Koeman. Menjëherë pas rikthimit nga Portugalia, bordi i Barcelonës mbajti një takim ku të pranishëm ishin Joan Laporta, zëvendëspresidenti Rafa Yuste, drejtori i futbollit Mateu AlemanyMë tepër…