Golden State mposht Orlando Magic – rezultatet në NBA

Superylli Stephen Curry ka shënuar 40 pikë për ekipin e tij Golden State Warriors në mposhtjen…

Bayerni fiton Botërorin e Klubeve

Bayerni i Mynihut, kampion bote për klube. Ekipi bavarez, kampion në fuqi i Championsit dhe i…

Bayerni fiton me lehtësi dhe kalon në finale të Kupës së Botës për klube

Bayern Munich ka marrë një fitore të lehtë 0-2 ndaj Al Ahly në gjysmëfinalen e Kupës…

Ndeshje tejet interesante në futbollin evropian, vëmendja në Itali

Ndeshje tejet interesante në futbollin evropian këtë të shtunë. Vëmendja kryesore do të jetë në Itali,…

Derbi turk pushton sonte televizonet – Fenerbahce përballë Galatasarayt

Sot me fillim nga ora 17:00 do të zhvillohet takimi ndërmjet Fenerbahces dhe Galatasarayt, duel ky…

Real Madridi gati që të shes yllin brazilian

Real Madridi në verë mund të largojë një ndër talentët më të mirë në skuadër. Bëhet…

Pirlo i frikësohet ende Interit: Asgjë s’ka mbaruar

I kënaqur nga fitorja në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Italisë, ndaj Interit, trajneri…

Palmeiras fiton kupën Libertadores mes drithërimash

Palmeiras ka mundur të fitoj pas 22 vitesh kupën Libertadores. U deshën 90 minuta lojë dhe…

Napoli kalon në gjysmëfinale të kupës së Italisë

Napoli i Gennaro Gattusos- ka triumfuar me rezultatin 4-2 në çerekfinalen e Kupës së Italisë ndaj…

Liverpooli kthehet te fitoret, triumfon në Londër përballë Tottenhamit

Liverpooli ka arritur ta fitojë derbin e xhiros së 20-të në elitën e futbollit anglez, Ligën…

Share