Bekteshi: Hapja e kafeneve varet nga situata epidemiologjike në vend

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, në “Magazina Ekonomike” i pyetur se kur do të hapen kafenetë,…

Këshilli i Prokurorëve zgjodhi 5 prokurorë të rinj për ekipin e Ruskovskës

Këshilli i Prokurorëve sot ka zgjedhur prokurorët e rinj në Prokurorinë Themelore Publike për ndjekjen e…

Gostivar:Kronika e zezë

Dje (21-prill) rreth orës 18:15, në Zdunjë të Gostivarit, pjestarët e policisë të SPB Tetovë-Departamenti i…

Gostivar:36 dënime për mosmbajtjen e maskës dhe 2 vendime të reja për izolim

Gjatë 24 orëve të kaluara, sipas statistikave të Sektorit për Punë të Brendshme Tetovë, në Gostivar,…

RMV:627 raste të reja,47 viktima dhe 1.765 të shëruar nga Covid-19

Ministria e Shëndetësisë, informoi se në 24 orët e fundit, janë bërë 2.865 teste dhe konfirmohen…

Kosovë:506 raste të reja dhe 5 viktima nga Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me…

Gjermanët protestojnë kundër ligjit të ri për izolim

Qindra persona protestuan të mërkurën në Berlin kundër një ligji që pritet të votohet në kuvend…

Filipçe: Masat kufizuese japin rezultate, numri i të infektuarve po shënon rënie

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, pas takimit me drejtorët e klinikave ka shkruar në Facebook, se…

Gostivar:83 dënime për mosmbajtjen e maskës dhe 11 vendime të reja për izolim

Gjatë 24 orëve të kaluara, sipas statistikave të Sektorit për Punë të Brendshme Tetovë, në Gostivar,…

10 pyetjet më të zakonshme rreth agjërimit

Jetojmë në një shoqëri multi-kulturore. Myslimanët gjatë agjërimit përballen me shumë pyetje nga miqtë e tyre…

Share