Joe Biden me masa të gjendjes së luftës, kundër koronavirusit. Çfarë parashikohet

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, nënshkroi një mori urdhrash ekzekutivë, derisa shpalosi një strategji…

A do të mbyllen sërish kufijtë vendet e BE-së?

Në një video-samit krerët e vendeve të BE-së u konsultuan lidhur me krizën e coronavirusit dhe…

RMV:409 dënime për mosmbajtje të maskës

Gjatë 24 orëve të fundit (21/22.01.2021) në gjithë territorin e vendit janë regjistruar gjithsejtë 409 shkelje…

Qeveria publikon pagat e kabinetit qeveritar!

Qeveria e vendit në web faqen e Qeverisë ka publikuar pagat e kabinetit qeveritar. Sipas asaj…

Gostivar:Privohet nga liria një 18 vjeçar

Mbrëmë (22-janar) rreth orës 01:10, në rrugën ,,APJ (JNA)“ në Gostivar, pjestarët e policisë e SPB…

Gostivar:35 dënime për mosmbajtjen e maskës mbrojtëse dhe 3 vendime të reja për izolim

Gjatë 24 orëve të kaluara, sipas statistikave të Sektorit për Punë të Brendshme Tetovë, në Gostivar,…

Taravari për borxhin e Komunës: Pandemia dëmtoi ekonominë lokale, shteti nuk na ndihmoi!

Në Vitin e Ri kalendarik, komuna e Gostivarit ka hyrë me borxh të përgjithshëm prej tre…

Pesëmbëdhjetë biznese të vogla dhe të mesme nga Gostivari përfitojnë pako ekonomike

Në hapsirat e sallës së madhe të Këshillit të komunës së Gostivarit, me një organizim modest,…

RMV:356 raste të reja,15 viktima dhe 587 të shëruar nga Covid-19

Ministria e Shëndetësisë, informoi se në 24 orët e fundit, janë bërë 1.906 teste dhe konfirmohen…

Kosovë:7 viktima dhe 296 raste të reja me koronavirus

Shtatë viktima dhe 296 raste të reja me koronavirus u raportuan të enjten në Kosovë. Instituti…

Share