Sot në Shkup u protestua sërish kundër aktgjykimit të rastit “Monstra” dhe rasteve tjera të montuara politike. Por për dallim nga protesta e fundit, ku morën pjesë mijëra qytetarë dhe kishte forca të shumta policore, në protestën e ditës së premte nuk kishte numër të madh të protestuesve dhe uMë tepër…

Pasi Qeveria e Maqedonisë së Veriut dje solli vendim për të vazhduar gjendjen e krizës edhe për 30 ditë, presidenti Stevo Pendarovski ka vendosur ta angazhojë sërish ushtrinë për këtë qëllim. “Presidenti Stevo Pendarovski ka sjellë vendim për angazhim të Armatës, e cila bashkë me policinë kufitare, do të sigurojëMë tepër…

Deputeti i Lëvizjes Besa, Bastri Bajrami nëpërmjet një statusi në Facebook i është përgjigjur kreut të VMRO-së, Hristijan Mickoski pasi dje deklaroi se “mërgata vetëm evindentohet e nuk regjistrohet”. Deputeti Bajrami i ka rikujtuar Mickoskit se ai është vetëm një ekzemplar i një politikani që qëndron në “raftin” politik meMë tepër…

Nga ora 22:00 e ditës së djeshme (01.04.2021) deri në ora 05:00 të ditës së sotme Ministria për Punë të Brendshme në gjithë territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut ka konstatuar 14 shkelje të orës policore. Në ndërkohë janë ndarë edhe 534 dënime për mosmbajtjen e maskës mbrojtëse siMë tepër…