Zvicra planifikon kufizime të reja antiCOVID-19 për fundjavë

Zvicra synon të ndalojë të gjitha ngjarjet publike përveç shërbimeve të kishës dhe sesioneve parlamentare pas…

Mbi 20 milionë raste me COVID-19 në Europë

Më shumë se 20 milionë raste të reja me COVID-19 u regjistruan zyrtarisht në Europë, që…

Gjermania mund të futet në izolim në fund të dhjetorit

Nga 27 dhjetori, Gjermania mund të futet nën masa të rrepta izolimi. Autoritetet gjermane thonë se…

Fauci jep alarmin: Janari do të jetë i tmerrshëm

Eksperti amerikan Anthony Fauci, ka paralajmëruar për rritje të rasteve të reja me COVID-19 pas festës…

SHBA: Në pritje të paketës së re financiare për COVID-19

Anëtarë të Kongresit amerikan pritet të shpallin sot hollësitë e një projektligj të ndihmës së shumëpritur…

Austria fillon testimin masiv për COVID-19

Provincat austriake kanë nisur një program vullnetar të testimit masiv për koronavirus me qëllim zbulimin e…

Vaksinimi në Gjermani nis në ditët e para të vitit të ri

Shefi i stafit të kancelares gjermane, Angela Merkel, tha se pret që vaksinimi kundër korona virusit…

Kalifornia përsëri në bllokim për shkak të rritjes së rasteve me COVID-19

Pjesë të mëdha të Kalifornisë po përballen me një bllokim të ri dhe të rreptë, derisa…

Italia “nën pushtetin e ujit”, moti i keq përfshin rajonin e veriut dhe të jugut

Italia e gjunjëzuar nga moti i keq nga veriu në jug, pasi shirat e rrëmbyer vazhdojnë…

Gjermani:255 viktima nga COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit

Në 24 orët e fundit si pasojë e COVId-19, në Gjermani janë regjistruar 255 viktima. Me…

Share