Denoncimi i deputetit austriak,i bën testin e ‘Coca – Cola-s’ dhe del pozitiv me Covid-19

Michael Schnedlitz, Sekretari i Përgjithshëm i partisë austriake FPÖ, ka denoncuar një  skandali që lidhet me…

Mbi 49 milionë të shëruar nga COVID-19 në mbarë botën

Numri i të shëruarve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në mbarë botën ka tejkaluar shifrën 49…

Vala e dytë e pandemisë godet rëndë Suedinë: Sistemi shëndetësor kërkon punëtorë shtesë

Drejtori i sistemit për kujdes shëndetësor dhe mbrojtje në Stokholm, Njorn Eriksson, i ka bërë apel…

GJERMANI: Rritja e infektimeve me COVID-19 shqetësuese

Rritja aktuale e numrit të infektimeve me COVID-19 në Gjermani është shqetësuese, theksoi sot presidenti i…

Ulet numri i viktimave në Itali, rekord të shëruarish brenda 24 orëve të fundit

Ulet numri i viktimave dhe i të infektuarve Covid në Itali, por mjaft i ulët është…

Hakerat vjedhin të dhënat e vaksinës së Pfizer / BioNTech në Evropë

Kompania farmaceutike amerikane Pfizer dhe kompania partnere gjermane BioNTech njoftuan të mërkurën se dokumenta që kanë…

Rekord i ri viktimash nga koronavirusi në SHBA, humbin jetën mbi 3 mijë pacientë brenda një dite

Zyrtarët amerikanë të shëndetësisë shtuan përgatitjet për një fushatë historike të vaksinave ndaj koronavirusit përpara miratimit…

5086 raste të reja në Zvicër, gjatë 24 orëve

Të mërkurën, më 9 dhjetor, BAG raporton 5086 raste të reja me koronavirus. Që nga e…

Gjermania regjistron numrin më të lartë të viktimave ditore nga COVID-19

Gjermania gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 59 vdekje nga koronavirusi i ri (COVID-19), shifër…

Itali:14.842 raste të reja dhe 634 viktima nga COVID-19

Në Itali, numri i njerëzve të infektuar është rritur me 14,842 që nga seksioni i fundit,…

Share