Kosovë:6 viktima dhe 309 raste të reja me COVID-19

Gjashtë persona kanë vdekur brenda 24-orëve të fundit në Kosovë, si pasojë e infektimit me Coronavirus,…

Kosovë:Këto janë të gjitha masat antiCovid që hyjnë në fuqi nga sot

Qeveria në detyrë e Kosovës të martën ka miratuar masat e reja për parandalimin e përhapjes…

Shqipëri:461 raste të reja dhe 14 viktima nga COVID-19

Shifrat e të prekurve me COVID-19 në Shqipëri janë ulur gjatë 24 orëve të fundit, pasi…

Kosovë:8 viktima dhe 223 raste të reja me COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës njofton se gjatë 24 orëve të fundit, tetë pacientë…

39 viktima dhe rreth 900 të infektuar me COVID-19 në Slloveni

Në 24 orët e fundit në Slloveni janë raportuar 39 viktima si pasojë e virusit COVID-19.…

Qytetarët që hyjnë në Kosovë nga vendet me rrezik infeksioni, nëse nuk kanë testin negativ duhet të vetizolohen për 7 ditë

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj deklaroi se çdo qytetar që nuk është banor i Republikës së…

Shqipëri, 538 raste të reja me Covid-19 dhe 8 viktima

Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë konfirmuar 538 raste të reja me Covid-19, nga…

BE: Ballkani Perëndimor do të marrë falas vaksinën anti COVID për mjekët dhe grupet e rrezikuara

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen njoftoi se BE do të japë vaksinat e…

Vrasja e të riut nga Policia, “luftë” guerrile në Tiranë/ Foto që flasin sa qindra fjalë!

Protesta e ditës së sotme ka shënuar përplasje të forta mes qytetarëve dhe policisë së shtetit.…

Eskalon situata në Tiranë, Policia arreston disa nga protestuesit

Protesta në Tiranë po zhvillohet në të gjitha anët e qytetit, ku të rinj të revoltuar…

Share