Turqia rregulla të reja, nga e hëna të gjithë udhëtarët që hyjnë duhet të kenë teste negative për COVID-19

Turqia ka njoftuar se do të kërkojë testin negativ për koronavirus për të gjithë pasagjerët që…

Itali:Mbi 19 mijë raste të reja me COVID-19 dhe 459 viktima

Italia në 24 orët e fundit ka regjistruar 19.037 raste të reja me COVID-19, një shifër…

SHBA-ja raporton 2.753 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit

Numri i personave të vdekur nga koronavirusi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës është rritur në…

Pandemia ngadalësohet globalisht

Pandemia e COVID-19 është ngadalësuar globalisht, edhe pse shumë pak, gjatë shtatë ditëve të fundit. Ngadalësim…

Marrëveshja e “Brexit”, çfarë do të ndodhë nga 1 janari me Britaninë

Një epokë e re hapet në marrëdhëniet midis Bashkimit Evropian dhe Mbretërisë së Bashkuar. Duke gjetur…

Në Gjermani 802 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit, mbi 32.000 raste pozitive

Në 24 orët e fundit në Gjermani regjistrohen 802 viktima si pasojë e COVID-19, duke çuar…

Mbi 79 milionë raste me COVID-19 në mbarë botën

Gjithsej 79.057.616 raste me virusin janë regjistruar deri më tani në mbarë botën, sipas faqes së…

Largimi nga BE pa marrëveshje rrezikon sektorin shëndetësor britanik, ja çfarë mund të ndodhë

Largimi i Britanisë së Madhe nga tregu i vetëm i Bashkimit Europian pa një marrëveshje paraqet…

Nis vaksinimi në Zvicër

Të martën pasdite, dozat e para të vaksinave kundër koronavirusit – 107,000 doza – arritën në…

Gjermania raporton numrin më të lartë njëditor të vdekjeve nga COVID-19

Agjencia për Kontrollin e Sëmundjeve në Gjermani ka raportuar 962 raste të vdekjeve si pasojë e…

Share