Suedia miraton ligj të ri për ta luftuar COVID-19

Qeveria e Suedisë do të ketë fuqi të mbyllë qendrat tregtare dhe transportin publik nga 10…

Franca nuk përjashton një mbyllje të tretë

Franca ka deklaruar se një mbyllje e tretë është e mundur nëse rastet e koronavirusit në…

Mbi 81 milionë të prekur nga COVID-19 në botë

Numri i njerëzve të infektuar nga koronavirusi në botë kaloi sot 81 milionë, sipas të dhënave…

Trumpi nënshkruan Paketën e ndihmës financiare prej 900 mld dollarësh

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump nënshkroi një paketë financiare prej 900 miliaardë dollarësh për të përballuar…

Tërmeti me magnitudë 5.3 trondit Turqinë lindore

Një tërmet me magnitudë 5.3 ballë goditi Turqinë lindore të dielën, tha Autoriteti i Menaxhimit të…

Gjermani:356 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit

Në Gjermani regjistrohen 356 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit. Lajmin e ka bërë…

Sot ka filluar vaksinimi kundër Kovid-19 në Evropë, Von der Leyen: Është shpërndarë në të gjitha vendet e unionit

27 dhjetori shpresohet të jetë dita kur do të nis edhe fundi i pandemisë. Gjatë ditës…

Trump nuk e nënshkruan paketën e ndihmës ekonomike

Miliona amerikanë humbën përkohësisht përfitimet nga të qenët të papunë, pasi presidenti Donald Trump nuk e…

Të shtëna me armë afër selisë së Partisë Socialdemokrate në Berlin, mes katër të plagosurve, tre në gjendje të rëndë

Katër persona mbetën të plagosur nga të shtënat me armë zjarri në Berlin. Sipas mediave vendase,…

Planet e BE për vaksinimin anti-COVID dhe afatet për Ballkanin

Kompania amerikane Pfizer, në bashkëpunim me atë gjermane, BioNTech po përgatiten që të dërgojnë 12.5 milionë…

Share