Main Menu

Torte e mbështjellur

Përbërësit

2 vezë
2 filxhana sheqer pluhur
1 filxhan vaj vegjetal
2 gota qumësht
1 Pluhur pjekje
1 vanilje
2-3 luge te gjelles kakao
2 gota miell
BRENDA
2 shllag krem
2 gota te çajit qumësht

Hapat

1
Vezët dhe sheqerin i përzieni pastaj ia shtoni përbërësit e tjerë dhe e vazhdoni përzierjën.

2
Tiganin e ngrohni dhe në të derdhni nga 2-3 lugë të gjellës prëj kësaj glazure.

3
Tortën e pjekëni vetëm njërën anë (duke mos e rrotulluar). Tortet e vogla të pjekura i merrni prej tiganit dhe e vendosni në një pijat.

4
Tortet pasi ti leni pak të ftohen, e lyeni me krem shllag njërën pjesë dhe pjesën tjetër ia vendosni përmbi.

5
Përmbi tortet lyeni me çokollatë të shkrirë.

6
Ju bëftë mirë!

Share


(Next News) »Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share