Top-10 transferimet më të shtrenjta të verës

Klubet evropiane janë duke shpenzuar shuma të çmendura këtë verë.

A e dini cilat janë 10 transferimet më të shtrenjta?

Sigurisht i pari është Romelu Lukaku, i cili i ka kushtuar Manchester Unitedit në total 85 milionë euro.

Edhe dy transferimet tjera që e kompletojnë “Top-3” janë nga premierliga, Alexandre Lacazette te Arsenali dhe Kyle ëalker te Manchester City.

Më poshtë i keni 10 blerjet më të shtrenjta:

1.Lukaku-Manchester United: 85 milionë euro

2.Lacazette-Arsenal: 60 milionë euro

3.Walker-Manchester City: 56,7 milionë euro

4.Bernardo Silva-Manchester City: 50 milionë euro

5.Vinicius Junior-Real Madrid: 45 milionë euro

6.Bonucci-Milan: 42 milionë euro

7.Tolisso-Bayern Monaco: 41,5 milionë euro

8.Ederson-Manchester City: 40 milionë euro

9.Salah-Liverpool: 39 milionë euro

10.André Silva-Milan: 38 milionë euro

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Share