Delawie: Do t’i takojmë të gjithë

Ambasadori i SHBA-ve në Prishtinë, Greg Delawie të martën është takuar me presidentin e Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli.

Takimi ka zgjatur për më se një orë dhe është mbajtur me dyer të mbyllura në selinë e AKR-së.

Pas takimit, ambasadori Delawie ka folur shumë shkurt për media, duke thënë se do t’i takojë të gjithë.

“Më falni, do t’i takojmë të gjithë”, tha diplomati amerikan.

Ndërsa, presidenti i AKR-së Behgjet Pacolli nuk doli fare nga zyra. Zyrtarë të AKR-së thanë se kreu i kësaj partie nuk do të prononcohet për media.

Ambasadori Delawie të hënën ka takuar edhe kryetarin e AAK-së, Ramush Haradinaj.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Share