Nis Liga e Kampionëve me derbi në “Kamp Nou”

Sonte zyrtarisht nis sezoni i ri 2021/22 i Ligës së Kampioneve. Tetë ndeshje interesante do të zhvillohen në kuadër të xhiros së pare dhe nw orwn 18:45 zhvillohen dy duelet e para, Sevilja e pret në shtëpi Salzburgun, ndërsa Man. Junajted është mysafirë i Jang Bojsit. Ndërkohë në orën 21:00 do të zhvillohen edhe gjashtë ndeshje të tjera, ku spikat dueli mes Barcelonës dhe Bajern Munihut.

Përballjet tjera që luhen janë edhe Çellsi – Zenit, Malmo-Juventus, Viljarreal-Atalanta, Dinamo Kiev-Benfika dhe Lille-Volfsburg. Ndryshe ky sezon pritet të jetë shumë rivalizues pasi janë disa skuadra që kanë bërë shumë transferime si PSZH e Man. Junajted që synojnë trofeun, ndërsa në luftë janë edhe ekipe si Çellsi, Man Siti, Bajerni, Real Madridi e Barcelona.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.