Mustafi bashkohet me Bardhin te Levante

Shkodran Mustafi do vazhdojë karrierën e tij në Spanjë , te skuadra e Levantes, ku do ti bashkohet Enis Bardhit.

Vet skuadra spanjolle ka publikuar lajmin për afrimin e mbrojtësit shqiptarë.

Futbollisti ka firmosur kontratën dy-vjeçare me ekipin spanjoll të vlefshme deri në qershor të vitit 2023 me opsion vazhdimi edhe për një vit tjetër.

Mustafi së fundmi ishte pjesë e Shalkes, ndërsa në të kaluarën ka qenë pjesë e ekipeve si Everton, Arsenal, Sampdoria dhe Valencia. Mbrojtësi, tashmë ka përfunduar testet mjekësore dhe sot do ti bashkohet ekipit në stërvitje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.