Kosovë:8 raste të reja dhe 32 të shëruar nga covid-19

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se janë shëruar 32 persona nga koronavirusi të martën.

Sipas MSH-së, gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar pozitivë me COVID-19 tetë persona, nga 2.133 teste të kryera.

Që nga fillimi i pandemisë, në Kosovë janë regjistruar 107.867 të infektuar, 2.264 të vdekur dhe 105.495. Deri më tani janë testuar 693.580 persona.

Aktualisht numri i rasteve aktive është 108.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.