Champions League:Real Madrid bind ndaj Liverpool, Manchester City fiton në fund me Dortmund

Real Madrid dhe Manchester City ka fituar ndeshjet e para në çerekfinalet e Champions League.

Madrilenët kishin një kundërshtar të vështirë përballë si Liverpool, por fituan me rezultatin 3-1 duke hedhur një hap të madh për në gjysmëfinale.

Golat në pjesën e parë u shënuan nga Vinicuss Junior dhe Asensio teksa në pjesën e dytë Salah rihapi lojën. Fitoren e vulosi sërish Vinicus Junior.

Në sfidën tjetër Manchester City arriti të fitojë me vështirësi ndaj gjermanëve të Dortmund. De Bruyne kaloi vendasit në avantash, por Reus shtangu anglezën 6 minuta nga fundi.

Gjithsesi të besuarit e Guardiolas reaguan në fund duke shënuar golin e fitores me Foden.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share
%d bloggers like this: