Dy tërmet të njëpasnjëshme në Shqipëri

Lëkundje të njëpasnjëshme po regjistrohen në Shqipëri këtë të hënë.

Së fundmi, Qendra Sizmologjike Evropiane, njofton se një tërmet me magnitudë 3.4 ballë të shkallës rihter është regjistruar 21 kilometra larg nga Tepelena dhe 109 kilometra larg nga qyteti i Elbasanit.

Po ashtu, lëkundje po me të njëjtën madhësi, janë regjistruar edhe në Himarë. Sakaq, në orët e para të mëngjesit të sotëm janë ndjerë edhe dy lëkundje tërmeti në Tiranë.

Lëkundjet janë shënuar rreth orës 6:00 të mëngjesit.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share
%d bloggers like this: