RMV:1182 raste, 707 të shëruar dhe 25 viktima nga Covid-19

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se brenda 24 orëve janë bërë 3109 testime, ndërsa janë regjistruar 1182 raste të reja me Covid-19 në:

-Shkup 544
-Kumanovë 48
-Shtip 31
-Prilep 50
-Tetovë 75
-Strugë 27
-Veles 41
-Manastir 28
-Ohër 38
-Kavadar 30
-Gostivar 66
-Gjevgjeli 17
-Strumic 22
-Kriva Pallank 8
-Radovish 8
-Krushevë 7
-Koçan 13
-Probishtip 9
-Demir Hisar 3
-Makedonski Brod 6
-Berovë 4
-Vallandovë 12
-Vinic 8
-Dellçevë 4
-Sveti Nikole 6
-Kërçovë 55
-Resnjë 4
-Negotino 18

Gjatë 24 orëve të kaluara sipas ministrisë 25 pacientë kanë ndëruar jetë:gjashtë pacientë nga Shkupi (84, 77, 78, 83, 60 dhe 59), katër nga Kumanova (70, 61, 66 dhe 77), një nga Shtipi (72), tre pacientë nga Prilepi (45, 75 dhe 71), tre nga Tetova (58, 76 dhe 59), dy nga Velesi (71 dhe 88), një nga Manastiri (54), një nga Kavadari (66), dy pacientë nga Gostivari (67 dhe 67), një nga Strumica (71) dhe një pacient nga Krusheva (86).

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 707 pacientë të shëruar nga virusi korona,në:

-Shkup 375
-Kumanovë 33
-Shtip 22
-Prilep 46
-Tetovë 53
-Veles 29
-Manastir 3
-Ohër 2
-Kavadar 17
-Gostivar 21
-Gjevgjeli 18
-Strumic 15
-Kriva Pallank 1
-Radovish 3
-Krushevë 2
-Koçan 20
-Probishtip 3
-Demir Hisar 3
-Pehçevë 4
-Berovë 3
-Vallandovë 2
-Dellçevë 3
-Kratovë 3
-Sveti Nikole 9
-Negotino 17

Nga fillimi i pandemisë e deri sot ,në vendin tonë janë bërë gjithsejt 309.590 teste të Covid-19,ku numri i përgjithshëm i kovid të diagnostifikuarve është 53.631, numri i pacientëve të rikuperuar është 31.659, numri i viktimave është 1.487, dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 20.485.

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share
%d bloggers like this: