RMV:15 viktima,247 raste të reja dhe 321 të shëruar nga Covid-19

Ministria e Shëndetësisë, informoi se në 24 orët e fundit, janë bërë 737 teste dhe konfirmohen 247 raste të reja të Covid-19 të regjistruara në:

-Shkup 116
-Kumanovë 4
-Shtip 12
-Prilep 23
-Tetovë 10
-Strugë 12
-Veles 7
-Manastir 8
-Ohër 14
-Kavadar 2
-Gostivar 10
-Strumic 6
-Kriva Pallank 3
-Radovish 2
-Koçan 3
-Probishtip 5
-Demir Hisar 1
-Makedonski Brod 1
-Kërçovë 6
-Resnjë 2

Gjatë 24 orëve të kaluara sipas ministrisë 15 persona kanë ndëruar jetë:dy pacientë nga Shkupi (73 dhe 78), një nga Kumanova (68), tre pacientë nga Tetova (60, 70 dhe 77), dy nga Struga (73 dhe 75), një nga Velesi (58), një nga Ohri (69), një nga Kavadari (71), një nga Gostivari (71), një nga Gjevgjelia (76) dhe dy pacientë nga Koçani (49 dhe 68).

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 321 pacientë të shëruar nga virusi korona,edhe atë nga

-Shkupi 189
-Kumanova 12
-Dibra 1
-Shtipi 9
-Prilepi 15
-Tetova 8
-Struga 5
-Velesi 1
-Manastiri 3
-Ohri 7
-Kavadari 5
-Gostivari 3
-Gjevgjelia 7
-Strumica 16
-Kriva Pallanka 6
-Koçani 11
-Probishtipi 2
-Berova 3
-Vallandova 5
-Sveti Nikole 4
-Kërçova 6
-Resnja 2
-Negotino 1

Nga fillimi i pandemisë e deri sot ,në vendin tonë janë bërë gjithsejt 235.775 teste të Covid-19,ku numri i përgjithshëm i kovid të diagnostifikuarve është 27.199, numri i pacientëve të rikuperuar është 18.948, numri i viktimave është 934, dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 7.317.

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share
%d bloggers like this: