Shqipëri:288 raste të reja dhe 3 viktima

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale njofton se në 24 orët e fundit janë testuar pozitivë 288 persona dhe kanë humbur jetën 3 pacientë.

COVID-19 – Statistika (26 Tetor 2020)

Raste të reja ditore     288

Të shëruar ne 24 orë  51

Të shtruar në spitale 280

Humbje jete në 24 orë      3

Testime ditore           1304

Raste pozitive            19,445

Raste të shëruara              10,705

Raste Aktive              8260

Humbje jete               480

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share
%d bloggers like this: