Maqedoni:428 raste 10 viktima dhe 128 të shëruar nga Covid-19

Në 24 orët e fundit, janë bërë 1853 teste dhe konfirmohen 428 raste të reja të kovid-19 të regjistruara në:

-Shkup 200
-Kumanovë 16
-Dibër 2
-Shtip 9
-Prilep 29
-Tetovë 30
-Strugë 2
-Veles 6
-Manastir 14
-Ohër 4
-Kavadar 17
-Gostivar 5
-Gjevgjeli 15
-Strumicë 11
-Kriva Pallankë 1
-Radovish 6
-Koçan 12
-Probishtip 1
-Makedonski Brod 2
-Pehçevë 1
-Berovë 5
-Vallandovë 2
-Vinicë 3
-Dellçevë 4
-Kratovë 2
-Sveti Nikole 3
-Kërçovë 11
-Resnjë 10
-Negotino 5

Gjithashtu gjatë 24 orëve të kaluara kanë ndëruar jetë 10 persona:dy nga Shkupi(60 dhe 66),dy nga Prilepi(57 dhe 87),dy nga Tetova(75 dhe 53),një nga Kumanova(64),një nga Struga (55v.),një nga Strumica(83v.) dhe një nga Kriva Pallanka (83).

Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistroi 128 pacientë të shëruar nga:

– Shkupi 57
– Kumanova 11
– Shtipi 6
– Prilepi 8
– Tetova 8
– Struga 2
– Velesi 2
– Manastiri 2
– Ohri 2
– Gostivari 2
– Strumica 7
– Kriva Pallanka 1
– Radovishi 6
– Koçani 8
– Vallandova 1
– Kërçova 5

Nga fillimi i pandemisë e deri sot ,në vendin tonë janë bërë gjithsejt 221.011 teste të Covid-19,ku numri i përgjithshëm i kovid të diagnostifikuarve është 23.628, numri i pacientëve të rikuperuar është 17.239, numri i viktimave është 834, dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 5.555.

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share
%d bloggers like this: