K.F.”Gostivari” nuk e lëshon kreun e tabelës

Skuadra e Gostivarit ka festuar në derbin lokal kundër Vardar Forinës me rezultat 1-0, në kuadrin e javës së tetë në ligën e dytë-Perëndim.

Derbin e ka vendosur Maliq beluli me një gol të bukur me kokë në minutën e 81′ të ndeshjes, duke sjell gëzim të madh te skuadra e tij e cila vazhdon të ruaj kryesimin në renditje.

Përndryshe,Gostivari është lider në ligën e dytë-Perendim me 6 fitore dhe 2 barazime.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share
%d bloggers like this: