Shkëndija i shkakton debakël Vardarit në Shkup

Shkëndija e Tetovës ka rritur fitore të thellë 1:5 në cilësinë e mysafirit në Shkup, duke mposhtur kampionin aktual duke konfirmuar se këtë vit do të jetë një ndër ekipet më serioze për titullin e kampionit. Golat pëtr “tetovarët” I shënuan Besart Ibrami , Ramadani, Enur Totre dhe Valon Ahmedi 2 gola. Për Vardarin golashënues ishte Popzllatanov.

Për Vardarin ishte kjo disfata më e rëndë në derbit me rivalin kryesor. Aleksandar Vasovski si trajner I parë mbetet pa fitore kundër Shkëndisë, kurse Vardari tashmë 13 ndeshje me radhë nuk ka fitore ndaj “kuqezinjve”./KlanMacedonia

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share
%d bloggers like this: