Përcaktohen të gjitha grupet e Europa Ligës/ Milani “peshkon” Sëlltikun dhe Lilën, “buzëqeshin” Hysaj dhe Kumbulla

Me ndeshjet e “play off”- it që u luajtën dje, u plotësua edhe tabloja e 48 pjesëmarrëseve në shortin e Ligës së Europës, ku skuadra e Milanit dhe 3 futbollistët e Kombëtares shqiptare, Hysaj, Kumbulla, Mihaj, mësuan sot kundërshtarët e fazës së grupeve. 

Imago 20190830

Në fazën e grupeve 18 ekipe vijnë si të kualifikuara në mënyrë direkte, 21 nga fitueset në “play off”-et e djeshme, 6 të eliminuarat nga “play off”-et e Ligës së Kampioneve, tri skuadra të eliminuara nga turi i tretë eliminator i Ligës së Kampioneve.

SHORTI

Ndeshjet e grupit do të nisin më 22 tetor dhe do të përfundojnë më 10 dhjetor, teksa faza me eliminim direkt do të luhet në shkurt, gjithnjë nëse e lejon Koronavirusi. Për finalen e Ligës së Europës është rizgjedhur stadiumi i Gdanskut në Poloni, impiant që duhej të priste finalen e vitit 2020.

NDARJA E GRUPEVE:

GRUPI A:

 • ROMA
 • JANG BOJS
 • KLUZH
 • CSKA SOFIA

GRUPI B:

 • ARSENAL
 • RAPIDI I VJENËS
 • MOLDE
 • DUNDALK

GRUPI C:

 • BAJERN LEVERKUZEN
 • SLAVIA PRAGË
 • HAPOEL BER SHEVA
 • NICE

GRUPI D: 

 • BENFIKA
 • STANDARD LIEZH
 • REJNXHËRS
 • LEH POZNAN

GRUPI E:

 • PSV
 • PAOK
 • GRANADA
 • OMONIA

GRUPI F: 

 • NAPOLI
 • REAL SOSIEDAD
 • AZ ALKMAR
 • RIJEKA

GRUPI G: 

 • BRAGA
 • LESTËR
 • AEK
 • ZORJA LUHANSK

GRUPI H:

 • SËLLTIK
 • SPARTA PRAGË
 • MILAN
 • LILË

GRUPI I:

 • VIJAREAL
 • KARABAK
 • MAKABI TEL-AVIV
 • SIVASPOR

GRUPI J:

 • TOTENHEM
 • LUDOGORETS
 • LASK
 • ANTUERP

GRUPI K: 

 • CSKA MOSKË
 • DINAMO ZAGREB
 • FEJENORD
 • VOLFSBERG

GRUPI L: 

 • GENT
 • CRVENA ZVEZDA
 • HOFENHAJM
 • SLOVAN LIBEREC
Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share
%d bloggers like this: