Humbi betejën me sëmundjen e rëndë, ndahet nga jeta në moshën 36-vjeçare këngëtari i njohur

Një nga këngëtarët më të njohur turk, Arif Akpinar ka humbur jetën në moshën 36-vjeçare.

Sipas mediave vendase, shkak është bërë një sëmundje të rëndë.

Këngëtari ishte diagnostikuar me tumor në tru dhe ishte shtruar në spital javën e kaluar. Arif nuk e fitoi dot betejën me sëmundjen dhe humbi jetën.

Producenti Bulent Seyhan në një postim në Tëitter shprehu dhimbjen për humbjen e artistit.

“Arif Akpinar, artist i dashur, na le në një moshë kaq të re, u prehsh në paqe”, shkroi ai. l.k/abcnews.al

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share
%d bloggers like this: