RMV:6 viktima dhe 140 raste të reja me Covid-19, shërohen 60 pacientë

Në 24 orët e fundit, janë kryer 1397 teste dhe konfirmohen 140 raste të reja të kovid-19 të regjistruar në:
– Shkup 47
– Kumanovë 18
– Shtip 3
– Prilep 7
– Tetovë 15
– Strugë 3
– Veles 3
– Manastir 3
– Ohër 1
– Kavadar 2
– Gostivar 3
– Gjevgjeli 4
– Strumic 4
– Kriva Pallanka 2
– Radovish 4
– Krushevë 1
– Koçan 5
– Probishtip 2
– Makedonski Brod 1
– Berovë 3
– Dellçevë 2
– Sveti Nikole 3
– Kërçovë 2
– Resnjë 2

6 persona ndëruan jetë, tre pacientë nga Shkupi (84, 73 dhe 74), dy nga Tetova (68 dhe 55) dhe një pacient nga Struga (62).

Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistroi 60 pacientë të shëruar nga:
– Shkupi 25
– Kumanova 9
– Shtipi 3
– Prilepi 2
– Struga 3
– Ohri 2
– Kavadari 2
– Kriva Pallanka 1
– Koçani 6
– Pehçeva 3
– Berova 1
– Dellçeva 1
– Kërçova 2

Deri më tani, në vend janë kryer gjithsejt 174.097 teste covid-19,ku numri i përgjithshëm i kovid të diagnostifikuarve në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 16.557, numri i pacientëve të rikuperuar është 13.792, numri i viktimave është 689 dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 2.076.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share
%d bloggers like this: