Vdes në moshën 52 vjeçare këngëtari i famshëm Chris Cornell

Lideri i grupeve “Soundgarden” dhe “Audioslave”, Chris Cornell ka vdekur në moshën 52 vjeçare, kanë bërë të ditur përfaqësuesit e këngëtarit.

Në një deklaratë të lëshuar për Associated Press thuhet se Cornell ka vdekur të mërkurën mbrëma në Detroit.

Detaje të tjera nuk janë dhënë.

Cornell është një prej zërave më të fuqishëm në skenën ndërkombëtare dhe ka lënë pas shumë hite.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Share