Serie A:Juventusi fiton zyrtarisht titullin e 9-të

Juventusi fiton me rezultatin 2-0 ndaj Sampdorias dhe fiton kështu zyrtarisht titullin kampion për herë të 9 radhazi. Ronaldo dhe Bernadechi ishin autorët e golave në këtë takim që I dhënë 3 pikëshin dhe fitimin matematikisht të kampionatit italian . Ronaldo mund të kishte shënuar golin e dytë personale në këtë ndeshje, por nuk gjuajti saktë nga penalltia. Portugezi është në garë për golashënuesin e sezonit me 31 gola, ndërsa Immobile ka 34 gola aktualisht.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share