Bashakshehir, kampion i ri i Turqisë

Skuadra e Bashaksehirit ka arritur të shpallet kampion në Superligën e Turqisë, një javë para përfundimit të sezonit, falë një fitore 1:0 kundër Kajzerispor. Ky është titulli i parë në histori të klubit për Bashakshehirin, pasi që është inkuadruar në Superligën e Turqisë në vitin 2007, ndërsa viteve të fundit ka qenë në mesin e skuadrave më të mira. Kujtojmë se pjesë e Bashakshehirit janë Robinjo dhe Demba Ba.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share