Shqipëri:Regjistrohen 117 raste të reja të infektuarish me Covid-19 në 24 orët e kaluar

Sot është regjistruar një rekord i ri në Shqipëri, pasi ka shkuar në 117 numri i personave që kanë rezultuar pozitiv me COVID 19 në 24 orë. Situata vijon të jetë kritike edhe përsa i përket vdekjeve, ku gjatë 24 orëve të fundit humben jetën 2 persona.

Sipas MSH, ne Infektiv, aktualisht janë 85 pacientë në spital, 10 pacientë janë në terapi intensive dhe 4 prej tyre janë të intubuar, në gjendje të rëndë.

Ndërkohë situata tek Infektivi vijon të jetë shqetësuese. Aty vihet re edhe një numër i madh qytetarësh, të cilët interesohen për të afërmit e tyre , por edhe veten.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share