30 viktima dhe mbi 250 të prekur me koronavirus sot në Itali

Italia ka shënuar gjatë 24 orëve të fundit 30 viktima dhe 259 raste të reja pozitive me koronavirus.

Autoritetet vendase kanë raportuar se në spitale me simptoma të COVID-19 janë 1356 persona, 105 prej të cilëve ndodhen në terapi intensive.

Qe prej fillimit të pandemisë së koronavirusit, 34.708 persona kanë ndërruar jetë në total si pasojë e virusit.

Sot numri i të shëruarve në Itali ishte 890, ndërsa numri i përgjithshëm i pacientëve të rikuperuar ka shkuar në 187. 615

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share