Sot xhiroja e radhës e Bundesligës

Sonte në program do të jetë derbi i kryeqytetit, mes Herthës së Berlinit dhe Unionit, përcjell Blic.

Skuadrat që luftojnë për titull, Bayern dhe Dortmund ndeshjet e kësaj xhiroje i zhvillojnë nesër.

Bavarezët do të jenë nikoqirë të Eintrachtit të Frankfurtit, ndërsa “milionerët” do të jenë mysafirë të Wolfsburgut.

Werderi i Milot Rashicës nesër me fillim nga ora 15:30 do të luajë në udhëtim te Freiburgu, me shpresën për një rezultat pozitiv.

Më poshtë edhe renditja tabelare para javës së 27 në elitën gjermane të futbollit.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share
%d bloggers like this: