Shqipëri:Mbyllet protesta e Aleancës për Mbrotjen e Teatrit e mbështetur edhe nga opozita

Kjo protestë nisi prej orës 16:30 dhe u organizua nga artistët dhe anëtarët e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit.

Në mbështetje të tyre ka qenë edhe opozita. Në protestë ndodhen ish-kryeministër Sali Berisha, kryetari i PD-së Lulzim Basha, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi dhe ish-deputetë e militantë të opozitës.

Në këtë protestë nuk munguan as tensionet në dy raste ku shpërthyen kapsolla.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share