Rezultatet e ndeshjeve të para pas rikthimit të Bundesligës

Me fillim nga ora 15:30, sot në Gjermani u zhvilluan gjithsej pesë ndeshje.

Dortmundi arriti të shënon fitore të thellë, në derbin e kësaj xhiro kundër Schalkes. Ndeshja përfundoi me rezultat 4:0 në të mirë të skuadrës vendase.

Golat për skuadrën e Dortmundit i shënuan, Haaland, Hazard dhe dy të tjerë, Guerreiro.

Ndërsa në ndeshjet tjera u arritën këto rezultate:

Kujtojmë që, Bundesliga është kampionati i parë evropian që rinisi të luajë, pas pezullimit për shkak të koronavirusit.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share