Mbi 3 mijë viktima në Gjermani

Numri i personave që kanë humbur jetën në Gjermani për shkak të koronavirusit ka shkuar mbi 3 mijë. Në 24 orët e fundit, janë shtuar mbi 300 viktima.

Numri i përgjithshëm i testeve në Gjermani ka shkuar mbi 130 mijë. Më shumë se gjysma e rasteve pozitive janë shëruar.

Këtë të mërkurë, Merkel do të diskutojë me udhëheqësit rajonal për mundësinë e heqjes së disa masave.

Disa vende të ndryshme në Europë si Austria dhe Danimarka ditët e fundit kanë lejuar që të hapen disa shkolla dhe dyqane të vogla./tvklan.al

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share