Në Britaninë e Madhe 936 viktima këtë të mërkurë

Britania e Madhe ka shënuar 936 më shumë viktima gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar në 7,095 në total numrin e viktimave.

828 personat që kanë humbur jetën ditët e fundit në spital ishin të moshës 22 deri në 103 vjeç.

Në Skoci, janë konfirmuar 77 viktima. Ndërkohë, autoritetet e shëndetësisë raportuan se 284 qytetarë të tjerë kanë rezultuar pozitiv ndaj Covid-19 në Wells dhe 33 persona kanë ndëruar jetë. Pesë viktima tjera u shënuan në Irlandën Veriore.

Kryeministri britanik Boris Johnson po qëndron në kujdes intensive në një spital në Londrën qendrore. Zëdhënësi i tij tha se gjendja e tij shëndetësore është stabilizuar dhe “i përgjigjet trajtimit”.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share