17 viktima dhe 624 të infektuar me koronavirus në Greqi

Numri i viktimave në Greqi ka shkuar në 17.Viktimat e fundit është një 64-vjeçar që humbi jetën në Spitalin Universitar të Patras. Ai ishte i intubuar prej 11 ditësh, por këtë të hënë humbi betejën me jetën.Po ashtu, ka ndërruar jetë orët e para të mëgjesit si pasojë e COVID-19 edhe një 78-vjeçar, i cili ishe shtrua në spital në Sotiria.
Deri më tani, në Greqi janë 624 person të infektuar me koronavirus, prej të cilëve 18 ndodhen në gjendje kritike për jetën. Ndërkohë, 19 pacientë janë shëruar.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share