Spanja – vendi i katërt në botë me numrin e vdekjeve nga koronavirusi

Numri i vdekjeve nga koronavirusi në Spanjë tani ka arritur në 1,002, thonë autoritetet e atjeshme.

Afro 20,000 njerëz janë infektuar, ndërsa 1.588 të tjerë janë shëruar, raporton BBC.

Kësisoj, Spanja është bërë vendi i katërt që regjistron më shumë se 1000 vdekje nga ky virus, pas Kinës, Italisë dhe Iranit.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share