Champions/ Publikohen formacionet, ja si do luajnë Atletiko-Liverpul dhe Dortmund-PSG

UEFA ka zyrtarizuar pak çaste më parë formacionet për dy takimet e mbrëmjes së sotme, ku në Madrid Atletiko do të presë kampionët në fuqi të Liverpulit dhe në Dortmund, Borusia do të përballet me Paris Sën Zhërmenin.

Në sfidën që do të zhvillohet në “ëanda Metropolitan”, Diego Simeone ka rikuperuar Moratën por nuk ka të gatshëm Zhoa Felkis, ndërsa Jurgen Klop vjen me lojtarët në top-formë.

Atletiko: Oblak, Savic, Felipe, Vrsaljko, Lodi, Lemar, Tomas, Koke, Saul, Korrea, Morata
Trajner: Simeone

Liverpul: Alison, Van Dajk, Gomez, Aleksandër-Arnold, Robertson, Vijnaldum, Fabinjo, Mane, Salah, Firmino
Trajner: Klop

Ndërkohë në takimin tjetër, Favre ka “blerë” Emre Canin përpara kësaj sfide, ndërsa te francezët Ikardi do ta nisë nga stoli.

Borusia: Burki, Zagadou, Humles, Pizçek, Vitsel, Hakimi, Guerreiro, Can, Sanço, Hazard, Haland
Trajner: Favre

PSG: Navas, Tiago Silva, Kimpembe, Munier, Kurvaza, Markinjos, Verrati, Guje, Di Maria, Nejmar, Mbape
Trajner: Tuhel

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share